KATEGORIE DOSPĚLÍ

1.     HNIK  ONDŘEJ

2.     ŠOŠOVIČKA  VÍT

3.     ŽĎÁRSKÝ  MIROSLAV

Vánoční turnaj se konal tradičně dne 26.12. - ,,léta páně 2009‘‘ v tělocvičně TJ SPARTAK PILNÍKOV. Prezentace mládežnické kategorie probíhala od  sedmé hodiny ranní a i letos bylo brzké vstávání  příčinou nízké účasti  v této kategorii. Prezentovalo se 7 startujících  6 chlapců  a jedna dívka.

Účastníci kategorie do 17 let se utkali v jedné skupině, každý s každým v utkáních na dva vítězné sety . Kolem deváté  hodiny ranní  byly známy výsledky všech odehraných zápasů. Po  součtu bodů a setů se vítězem stal  a tím obhájil loňské vítězství Vít Šošovička, který v celém turnaji neztratil ani set a celkem s přehledem vybojoval  prvenství. Na druhém místě skončila  Zuzka Jorová , která zdatně proháněla místní borce a turnaj absolvovala s jednou porážkou .O třetí místo svedli boj tři borci a po vzájemných zápasech v mini tabulce byl nejšťastnějším nejmladší z nich , David Bartůněk, který si z minuloroční pozice nejmladšího účastníka vyskočil na pomyslnou bednu.  Všichni účastníci mládežnické kategorii  obdrželi věcné ceny. Nejmladším účastníkem této kategorie byl Robin  Ludvík

V kategorii dospělých se k  desáté hodině a pětačtyřicáté minutě se prezentovalo 20 účastníků , mezi nimi i dvě nové tváře, které v turnaji startovaly poprvé. Tradičně dorazili i hosté z  Jánských Lázní a okolí v počtu – mínus jeden.  Závodníci byli rozlosováni do tří skupin po šesti resp. sedmi účastnících , kde se utkal každý s každým na tři vítězné sety. Už los byl pro někoho vcelku nekompromisní, ale sety hrané do ,,jedenácti‘‘ vymazávaly výkonnostní rozdíly ( ale jenom trošku ). Stejným systémem i letos tři nejlepší z každé skupiny postoupili do finálové devítky, kde bojoval každý s každým a výsledky dosažené v základní skupině se do finálové tabulky započítávaly . Do finálové devítky se letos probojovali Zdeněk Kysela, Pavel Kuřík st., Michal Kozaňák st., Ondřej Hnik, František Bartůněk, Josef Prokopec, Miroslav Žďárský, Vít Šošovička a Miroslav Baier. Po sečtení výsledků finálové skupiny se zrodilo konečné umístění, kde barvy domácích letos nejlépe hájil Franta Bartůněk, na kterého po vzájemném zápase s Mírou Žďárským ( 3.místo ), zbyla nepopulární bramborová medaile.Loňské vítězství sice neobhájil Míra Baier, ale i letos se o vítězství poprali hosté a na druhém místě se  umístil vítěz mládežnické kategorie Vít Šošovička s  počtem šesti  bodů ( z osmi možných ). Vítězem letošního ročníku se stal Ondřej Hnik, který nenašel po celý turnaj přemožitele a po loňské druhé příčce, letos vystoupil na stupínek nejvyšší a od minuloročního vítěze přejímá povinnost – starat se do příštího ročníku o putovní pohár. Všichni finalisté a tradiční účastníci byli odměněni věcnými a upomínkovými cenami.

Poděkování patří všem účastníkům za jejich sportovní výkony , dále pak všem novým i inventárním hostům, a všem, kteří si  na druhý svátek vánoční najdou čas ,,příjít pobejt‘‘ a  povzbudit stolně tenisové hvězdy. Dík patří  všem, kteří mají zájem na tento turnaj více či méně sponzorsky přispět . Proto se můžeme  pustit do přípravy příštího – 23. ročníku turnaje, který proběhne i navzdory ,,domovnické krizi‘‘ koncem roku 2010.

Díky závodníkům  za účast , diváckou přízeň ……..a na příštím ročníku s pořadovým číslem 23  ,,na – vi“ .