KATEGORIE NAD 15 LET

1. BARTŮNĚK FRANTIŠEK
2. BÖNISCH MILAN
3. FRIEDRICH TOMÁŠ

Vánoční turnaj se konal dne 26.12.2005 v tělocvičně TJ SPARTAK PILNÍKOV. Po uzávěrce prezentace byl letošní ročník rozdělen do dvou kategorii / kategorie do 15 let a kategorie nad 15 let / V kategorii do 15.let se zúčastnilo – 17 účastníků z toho 4 dívky a v kategorii nad 15 let – 21 účastníků.

Účastníci kategorie do 15 let byli rozlosováni do tří skupin, kde se utkal každý s každým a tři nejlepší postoupili do finálové skupiny, kde opět bojoval každý s každým a z výsledků finálové skupiny se zrodilo umístění devíti nejlepších.

V kategorii do 15.let vzešel vítěz až z posledního zápasu mezi Kubou Erbanem a Luckou Slaninovou – hráčů reprezentujících oddíl Jánských Lázní a byl to boj až do posledního míčku velice vyrovnaný se šťastnějším koncem pro Kubu Erbana /třetí rozhodující set v poměru 16:14/, který po loňské stříbrné příčce poskočil o stupínek výš a bral zlato. Této skupiny se zúčastnila také 4 děvčata / Drahotská Kristýna , Kozánková Martina , Hlušičková Jana a Jorová M / a nejmladší účastník David Bartůněk, který v 8 letech bojoval proti starším a někdy i o dvě hlavy vyšším protihráčům.

I v kategorii nad 15 let byli účastníci rozlosováni do tří skupin, kde se utkal každý s každým a tři nejlepší postoupili do finálové skupiny, kde opět bojoval každý s každým a z výsledků finálové skupiny se zrodilo umístění devíti nejlepších. O start v této kategorii byl zájem i ze strany účastníků z kategorie do 15 let a mohli tak poměřit svoje výkony proti starším protihráčům. Nejlépe z nich si vedla Lucie Slaninová, která obsadila celkově pěkné 4.místo.

Vítěz Bartůněk František vyhrál všech 12 zápasů nad svými soupeři a ztratil přitom jen jeden set . Druhé místo vybojoval celkem s přehledem Milan Bönisch, který podlehl pouze pozdějšímu vítězi a jejich vzájemný duel byl opravdu k pokoukání. V boji o třetí příčku a pomyslný skok na bednu dosáhli 3 hráči stejného počtu bodů a rozhodovala tak vzájemná tabulka jejich zápasů potažmo setů a vítězně z tohoto trojbloku vyšel další účastník klubu z Jánských Lázní Tomáš Friedrich.

I když v kategorii nad 15 let bylo přihlášeno 21 účastníku, bylo uděleno i 22.místo, kteréhož dosáhl místní starosta František Hubáček, tím že se z turnaje ,,vyplatil”.

Všichni účastníci kategorii do 15 let obdrželi věcné ceny, v kategorii nad 15 let bylo odměněno prvních devět nejlepších. Poděkování patří všem sportovcům za jejich výkony, jak sportovní, tak i společensko-poturnajově-kulturní a divákům kteří sportovce povzbuzovali. Díky také všem sponzorům za sponzorské dary a příspěvky na turnaj, bez kterých si turnaj nelze představit.