Obec Pilníkov
Dnešní datum: 17. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Úřední deska :: Odkazy na jiné weby  

Vyhledávání
Google

Počasí

* Odběr podzemních vod a vypouštění odpadních vod

Vydáno dne 09. 02. 2007 (4440 přečtení)

Víte, že možná potřebujete další povolení? Máte studnu? A máte povoleni k odběru podzemních vod?

Dnes bylo v televizi několikrát uvedeno, že je nutno žádat o povolení odběru nebo vypouštění odpadních vod. Na Internetu je této problematice věnována stránka www.zanikpovoleni.cz kde najdete další informace. Zřizovatelem uvedených stránek je Ministerstvo životního prostředí ČR.

Zde je jedna odpověď z uvedeného webu na asi nejčastější dotaz (sekce "časté dotazy"):

Jsem fyzická osoba nepodnikající a mám u své nemovitosti studnu postavenou někdy kolem roku 1925. Musím žádat o nové povolení?

Nemusíte. Odběr podzemní vody ze studny vybudované před 1.1.1955 se považuje za povolený, nehledě na to, že v listinné podobě žádné rozhodnutí vydáno být nemuselo. Pokud zároveň odběr podzemní vody slouží, podle prohlášení odběratele, k individuálnímu zásobování domácnosti pitnou vodou (tzn. např. k vaření, splachování WC, zalévání zahrady, mytí vozidla, napájení zvířat apod.), považuje se odběr za povolený i po 1.1.2008 a o žádné nové povolení není třeba žádat. Není podstatné, zda se jedná o zásobování domácnosti v místě trvalého bydlení nebo jinde, např. v místě rekreační chaty či chalupy.


Související články:
Ptačí chřipka - informace pro veřejnost a chovatele (13.04.2006)
Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Reklama

Doporučujeme:Aktuality

©2005-2006 by pilnikov.cz | Powered by phpRS | Designed by jablkon
RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS 2.1
Veškeré fotografie použité na těchto stránkách jsou plným autorským vlastnictvím jejich autorů a vztahuje se na ně mezinárodně platné autorské právo. Není-li uveden autor u fotografie, kontakt na něj můžete získat u administrátora.
Bez písemného souhlasu autora není možné jakékoli jiné použití fotografií - zejména pak kopírování, linkování, tisk, publikování nebo jiné zde neuvedené zpracování.