Vánoční turnaj ve stolním tenise

Autor: administrator <info(at)jablkon.cz>, Téma: Sportovní akce, Vydáno dne: 27. 01. 2009

Letošní Vánoční turnaj se konal tradičně dne 26.12.2008 v tělocvičně TJ SPARTAK PILNÍKOV. Po sedmé hodině ranní se začali scházet účastníci kategorie do 15-ti let a brzké vstávání bylo příčinou nízké účasti v této kategorii. Po uzávěrce prezentace se počet startujících zastavil na čísle 6, 5 chlapců - chlapů a jedna dívka.

Účastníci kategorie do 15 let se utkali každý s každým v jedné skupině, a jak napovídá počet ročníků, hrálo se do ,,21“ na dva vítězné sety. Po zhruba dvou hodinách byly známy výsledky všech odehraných zápasů. Po celkovém součtu bodů a setů se vítězem stal Vít Šošovička, který v celém turnaji neztratil ani set a celkem s přehledem dokráčel k prvenství. Na druhém místě skončil Michal Mrštík s jednou porážkou od vítěze turnaje. V boji o třetí flíček nastala kuriózní situace, když tři účastníci měli stejný počet bodů, poměr vyhraných i prohraných setů i vyrovnané vzájemné zápasy. V ,,mači“ o konečné pořadí nastala téměř shodná situace a tak o třetím až pátém fleku rozhodl počet vítězných míčků. Na bednu se nakonec prokousal Tomáš Bönisch, za ním v těsném závěsu Zuzka Jorová a na místě pátém David Hegr. Všichni účastníci kategorii do 15 let obdrželi věcné ceny. Nejmladším účastníkem této kategorie byl již asi patnáctým rokem David Bartůněk – jak to ty rodiče dělají ? - příští rok asi provedeme kontrolu občanských průkazů.

V kategorii od 15 let do xx let byla naopak účast vyšší než v ročnících předcházejících. K desáté hodině a pětačtyřicáté minutě se prezentovalo 25 účastníků, což patří k jedné z nejvyšších účastí posledních ročníků tohoto turnaje. Nemalou měrou se o to postarali i hosté z  Jánských Lázní a blízkého okolí. Závodníci byli rozlosováni do tří skupin po osmi resp. devíti, kde se utkal každý s každým jak jinak než na dva vítězné sety do ,,jedenadvaceti“. Los letos přál favoritům , kteří se rovnoměrně rozdělili do jednotlivých skupin a většina z nich následně postoupila do bojů ve finálové skupině. Finty ve formě Michalova švestkového iontového panáka, Jardovi obří – téměř tenisové rakety s bojovou výzvou nebo chlazené Gé vitamíny na ně prostě letos neplatily. Tři nejlepší z každé skupiny postoupili do finálové devítky, kde bojoval každý s každým, přičemž výsledky dosažené v základní skupině se započítávaly. Po sečtení výsledků finálové skupiny se zrodilo umístění devíti nejlepších. I letos byl zájem o start v kategorii nad 15 let z řad mladších, z nichž se Vít Šošovička a Michal Mrštík probojovali do finálové devítky, kde byli důstojnými soupeři starším a zkušenějším borcům. Barvy domácích letos ve finále hájili Franta Bartůněk, Milan Bönisch a Jirka Pecina. Nejlepšího umístění dosáhl Franta Bartůněk na třetím místě. O vítězství se letos poprali hosté a se shodným počtem sedmi bodů rozhodl o vítězi jejich vzájemný zápas. Poražený z tohoto duelu Ondřej Hnik, tak v konečném účtování bral druhé místo a celkovým vítězen 21. ročníku turnaje se stal Miroslav Bajer, čímž mu vznikla příjemná povinnost – starat se do příštího ročníku o putovní pohár. Všichni finalisté byli odměněni věcnými cenami.

Poděkování patří všem účastníkům za jejich sportovní výkony, dále pak všem téměř stálým hostům, kteří si najdou v tento sváteční den čas povzbudit stolně tenisové aktéry, a dík patří také všem, kteří mají zájem na tento turnaj sponzorsky přispět. Díky tomu se můžeme s chutí pustit do přípravy příštího - 22. ročníku turnaje, který proběhne i navzdory celosvětové finanční krizi koncem roku 2009.

Díky za přízeň a na příštím ročníku ,,do – vi“.